Пайн-Айленд

В Антарктиді відколовся айсберг майже з розміром як Харків: 300 квадратних кілометрів.

Вчені стверджують, що згідно із супутниковими знімками, зробленими Європейським космічним агентством (ESA), айсберг відколов льодовик острова Пайн-Айленд (PIG) на краю Антарктиди.

За словами вчених, після попадання в воду айсберг почав розколюватися на більш дрібні частини. «Те, що ми спостерігаємо, є одночасно прекрасним і жахливим. З отриманих знімків видно, що льодовик різко реагує на зміну клімату», – заявив представник Європейського космічного агентства  Марк Дрінкуотер.

І це великий. Більш ніж на 300 квадратних кілометрів айсберг був майже такого ж розміру, як Харків, хоча і дуже швидко роздрібнився. Нагадаємо, що розмір Харкова становить – 350 км².

(Льодовик острова Пайн-Айленд недавно породив айсберг площею понад 300 квадратних кілометрів, який дуже швидко зруйнувався. Це майже безхмарне фотографією, зробленою за у вівторок місією «Коперник Сентінел-2», детально показує свежеразбітие Берг. )
(Льодовик острова Пайн-Айленд недавно породив айсберг площею понад 300 квадратних кілометрів, який дуже швидко зруйнувався. Цю безхмарну фотографією, зроблено за у вівторок місією «Коперник Сентінел-2», детально показує розбиті береги )

«З цих знімків видно, що льодовик острова Пайн різко реагує на зміну клімату», – додав Марк Дрінкуотер.

Хоча відкол айсбергів від льодовиків є природним процесом, Дрінкуотер ясно дав зрозуміти, що швидкість танення, яка спостерігається в Західній Антарктиді, вище, ніж всі, що спостерігається в супутникової записи.

«Дисбаланс» в льодовикової системі, який означав, що вплив потепління, теплої води в океані і зменшення кількості снігопадів не дозволяла льодовику поповнюватися.

Льодовик острова Пайн-Айленд разом з сусіднім льодовиком Туейтс ефективно діють як артерії, що з’єднують західний антарктичний крижаний покрив з океаном. За даними НАСА, в регіоні досить льоду, щоб підняти глобальний рівень моря на 1,2 метра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Антарктида, відкол, глобальне потепління, Клімат, Льодовик, НАСА, Пайн-Айленд

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: