«Посібник із пташиного польоту»: як електронна музика вирішує екопроблеми

Юлія Корж - 23 Липня 2020 | 13:19
Посібник пташиного польоту

У червні цього року вийшов альбом «Путівник пташиної пісні по Мексиці, Центральній Америці та Карибському басейні». Про це повідомляє видання My Modern Met. Це другий випуск проєкту англійського діджея, композитора та продюсера Робіна Перкінса «Посібник із пташиного польоту».

У посібнику зібрано звуки птахів, що перебувають під загрозою зникнення. У 2015 році Робін Перкінс випустив перший альбом – «Посібник із пташиної пісні Південної Америки». «Увесь проєкт, – пояснює Перкінс, – народився з ідеї взяти пісні птахів, що зникають, щоб зробити на їхній основі музику. Таким чином я намагаюся показати світові, як це важливо».

Для другого альбому вони відібрали 10 видів птахів, що перебувають під загрозою зникнення, і запросили долучитися 10 продюсерів і музикантів з того ж регіону, що й певний птах.

«Працюючи зі спільнотою Xeno Canto і бібліотекою Macaulay, ми записали кожного птаха. Потім ми попросили всіх артистів створити оригінальний музичний твір, натхненний птахом і його піснею», – розповідає Робін.

Серед музикантів, які відгукнулися на заклик автора проєкту, – нікарагуанська музикантка Тамара Монтенегро. Вона вибрала пташку гуардабаранко. «Для мене це був дуже чіткий вибір, – каже музикантка. – У дитинстві я спостерігала, як цей птах на моєму задньому дворі вільно літає навколо і летить назустріч своєму партнерові (більшість часу вони подорожують парами). Це був прекрасний, містичний момент щодня».

Як і у випадку з першим альбомом, весь прибуток від нового релізу піде на конкретні організації, зокрема Birds Caribbean. Його виконавча директорка Ліза Соренсен вважає, що «Посіник із пташиного співу в Мексиці, Центральній Америці і Карибському басейні» не тільки допоможе привернути увагу суспільства до проблеми, а й може принести додатковий прибуток. А це сприятиме розвитку організації: гроші спрямують на навчання молоді і гідів, побудуву вольєрів для птахів, які цього потребуватимуть.

Наприклад, у Коста-Риці на виручені кошти придбають матеріали і біноклі, а також організують заняття про птахів для дітей, у Мексиці побудують ще один вольєр для організації, яка виходжує поранених птахів, проєкт Caribbean Birding Trail просуватиме вивчення птахів у своєму регіоні і навчатиме гідів.

Послухати одну з композицій можна тут. Альбом доступний до продажу на платформах BandCamp та Shika Shika. Він коштує 12 доларів. Також можна замовити постер із зображенням птахів за 17 доларів і футболку за 25 доларів.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.