Ковід-дисиденти та короїнали: іронічний словник пандемії коронавірусу

Юлія Корж - 04 Cерпня 2020 | 11:00
Короніали

КороніалиЗ моменту оголошення пандемії коронавірусу минуло багато часу. Відтоді повсякденне життя  змінилося, а словниковий запас поповнився, наприклад, без слова «самоізоляція» тепер майже неможлива жодна розмова. Ми зібрали кумедні неологізми і фрази, які з’явилися або отримали нове значення під час пандемії COVID-19.

Голе обличчя – людина, яка ігнорує масковий режим і відмовляється носити маску у громадському місці.

Думскролінг – перегортання стрічки страшних новин.

Eмоційне дистанціювання – свідоме неприйняття важливих рішень щодо стосунків або навіть їх обговорення.

Zoom-вечірки, Zoom-концерти, Zoom-заняття – заходи, проведені в платформі для відеоконференцій, онлайн-зустрічей і нарад Zoom. У відеочатах Zoom можуть одночасно брати участь до 100 учасників, програма стала одним з головних засобів спілкування під час пандемії.

Zoom-етикет – правильна поведінка під час зум-колу, зокрема потрібо відключати мікрофон («м’ютитися»), коли не говориш, щоб не створювати зайвий шум у спільній конференції та не вмикатися з ванної, туалету чи з членом сім’ї у спідньому на тлі.

Зумбі – ті, хто проводить багато часу в Zoom.

Зумбомбінг – пранк під час відеоконференції. Оскільки з безпекою у Zoom справи так собі, до конференції міг приєднатися будь-хто. Цим і скористалися пранкери. Вони підключалися до незахищених паролями бесід і демонстрували в етері контент на свій смак: жарти, крики, фільми, гучну музику тощо.

Інфодемія – фейкові новини або факти про COVID-19. Наприклад, фейкова новина про те, що «Джерело коронавірусу – 5G-вишки».

Корона-дисиденти (Ковід-дисиденти) – люди, які заперечують існування коронавірусу або не вірять у те, що захворювання може бути таким небезпечним, як розповідають лікарі й епідеміологи. Такі люди зазвичай ставлять під сумнів необхідність самоізоляції і вважають, що COVID-19 безпечніший від звичайного грипу.

Карантікули – неробочі дні (зі збереженням зарплати).

Карантин-шеймінг – гнівна реакція людей, спрямована на порушника режиму карантину і самоізоляції. Форми різноманітні: від здорових – зробити зауваження людині, яка не дотримується дистанції у магазині або подорожує без нагальної потреби, до агресивних форм онлайн- і офлайн-цькування.

Ковідник – лікарня для пацієнтів з COVID або сам пацієнт.

Ковідео – коротке відео, в якому чиясь дитина на карантині робить щось прекрасне і/або жахливе.

Короїнали – зачаті під час пандемії діти.

Коронафобія – страх бути інфікованим коронавірусів. Термін з’явився ще в лютому 2020 року, коли захворювання вийшло за межі Китаю. Серед наслідків коронафобії – цькування у соціальних мережах і офлайн людей, які заразилися вірусом.

Маскошок – 1. Істерія довкола неможливости купити медичну маску в аптеках і спроби в паніці її роздобути. 2. Неадекватна реакція на людей, яким вдалося дістати медичну маску.

Передистанціювання – коли людина у черзі перед вами по-своєму сприймає площу 2×2 метри, наприклад, не підходить ближче, ніж на 6 метрів, до людини, що стоїть перед нею.

Шашличники – порушники самоізоляції, які влаштовують пікніки.

Body mullet – комплект одягу винятково для Zoom-конференцій. Як правило, це гарний топ зверху, а нижче пояса може бути навіть тільки спідня білизна.

Maskhole (за анологією з asshole – «придурок») – людина, яка носить маску неефективно, наприклад, під носом, під підборіддям, на потилиці.

NOVID-19 – 19 хвилин після занадто тісної взаємодії з незнайомцем без маски, протягом яких ви відчуваєте, як у вас починає дерти в горлі і зростає впевненість у тому, що ви вмираєте. Іноді це триває довше, якщо такі опції, як шалене миття рук і полоскання рота антисептиком, недоступні.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.