Костюм для тактильного спілкування людей з вадами зору і слуху

Юлія Корж - 06 Липня 2020 | 18:42
Тактильний костюм

Нещодавно був створений костюм, за допомогою якого зможуть спілкуватися і навіть працювати на деяких спеціальностях люди з вадами зору і слуху.

Технологію розроблено в межах проєкту SUITCEYES. Абревіатура розшифровується як Smart, User-friendly, Interactive, Tactual, Cognition-Enhancer, що перекладається як «Розумний, зручний, інтерактивний, тактильний коректор порушень когнітивних функцій». Проєкт фінансує Європейський Союз, а його реалізація відбувається одразу в кількох інститутах і наукових центрах: грецькому Центрі досліджень і технологій, Оффенбургському університеті прикладних наук (Німеччина), Лідському університеті (Британія), Амстердамському вільному університеті (Нідерланди), а також польській компанії Harpo. Керують проєктом фахівці шведського Університету Бореса.

Уже відомо, що костюм буде оснащений підключеною до комп’ютера переносною камерою, яка визначатиме важливі для носія об’єкти і людей, перешкоди в приміщенні або речі, які людина хоче знайти. Користувач отриватиме цю інформацію за допомогою вібрацій та інших видів тактильних сигналів, що їх викликатимуть вбудовані в костюм невеличкі мотори.

«На сьогодні ми працюємо над інтеграцією всіх цих компонентів у жилет. Камера зможе розпізнавати, що є у приміщенні, надсилати інформацію у цифрову базу даних комп’ютера, який буде швидко переводити інформацію в тактильні сигнали – їх користувач відчуватиме на спині через спеціальні невеликі мотори», – пояснює один з розробників Нільс-Крістер Перссон з Університету Бореса.

Розробники створили вже четверте покоління цього костюма. Початковий прототип був на вигляд як червоний балахон, потім – чорний балахон, відтак – його перетворили в зелений жилет. Тепер він на вигляд як чорний жилет з картатою спиною. У кожній клітинці є маленький мотор, який і передає сигнали носію.

Дослідники вважають, що одяг – це один з найефективніших способів комунікації у сучасному світі. Раніше він мав тільки естетичні функції і захищав від погодних умов. «Історично одяг завжди мав тісний зв’язок з людиною. Ми вирішили перейти на новий рівень і зробити його інструментом для комунікації», – додає Нільс-Крістер Перссон.

У найближчих планах розробників – створення декількох прототипів останнього покоління і їхня масова перевірка.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.