«Безцінні уроки музики»: перезавантаження шкільних занять

Юлія Корж - 03 Cерпня 2020 | 11:00
безцінні уроки музики 2020

Міністерство освіти і науки спільно з Mastercard ініціювало проєкт «Безцінні уроки музики». Обличчям проєкту став відомий співак, саунд-продюсер популярних хітів MONATIK. Про це повідомили у пресцентрі Міністерства освіти і науки України.

Як зазначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій, головним завданням нової української школи є всебічний розвиток дітей, а цей проєкт має на меті осучаснити предмет музичного мистецтва, зробити його корисним і цікавим для сучасної молоді.

Закордонний досвід, зокрема Нідерландів і Британії, показує, що музичне мистецтво вкрай важливе для шкільної успішности. За даними дослідження, уроки музики сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися, підвищують рівень комунікації у класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи.

Директорка з маркетингу Mastercard в Україні Наталія Байдала повідомила, що на початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження серед школярів 2–7 класів України. Воно показало, що тільки 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва у школі, 43% не вважають їх сучасними і модними. І тільки 26% сприймають уроки музики так само важливими, як інші дисципліни.

«Ми хочемо змінити таке ставлення не тільки в учнів, а й у суспільства загалом, адже, на нашу думку, музика вкрай важлива для українців», – додає Наталія Байдала.

Зараз починається перший етап проєкту, він триватиме до 30 листопада. Протягом цього періоду кожен може запропонувати свої ідеї і цікаві матеріали, як покращити навчання музичного мистецтва. Усі пропозиції оцінять досвідчені фахівці з практичним досвідом роботи у школі. Найкращі методики, вправи і конспекти будуть опубліковані на офіційному сайті проєкту.

Поділитися своєю ідеєю можна на сайті.

Також восени 2020 року МОН і Mastercard планують провести презентацію сайту з готовими матеріалами. Усі конспекти будуть адаптовані як для дистанційного навчання, так і для звичайного формату роботи у школі.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.