Аудіовізуальні артисти Харкова, за якими треба слідкувати

Готуємо інтерв’ю зі світловими артистами, що трендсетять напрямок аудіовізуальних перфораторів у Харкові.

Big data, алгоритми, фрактали, cloud computing — якщо ви досі вважали, що ці терміни більше стосуються ІТ-спеціалістів, а не графічних дизайнерів, то можу вас запевнити, що цей час минув. Генеративний дизайн упевнено займає своє місце у професійному середовищі й зараз використовується для найбільш амбітних та складних проектів, які іншими засобами, можливо, навіть не вдалося б реалізувати. Генеративний дизайн, алгоритмічний дизайн, параметричне моделювання — усі ці назви дають нам зрозуміти, що йдеться про програмування й математику. Дійсно, на відміну від звичного пакета Adobe, Sketch чи Cinema 4D, у яких вся програмна начинка прихована за зручним користувацьким інтерфейсом, для створення генеративного дизайну використовується середовище, в якому треба прописувати код.

Цікавість генеративного дизайну полягає у тому, що він використовує математичні моделі, які лежать в основі не лиш симетрії, а й будь-яких природних об’єктів. Отже, за допомогою цих моделей можна генерувати об’єкти, що будуть повторювати природні форми. Також можливості генеративного дизайну дозволяють працювати з великими масивами інформації і на їхній основі обирати найкращі моделі й рішення, а також створювати візуалізації цих даних. Такі масштабні проекти, звісно, дороге задоволення, бо потребують потужних комп’ютерів. Однак можемо спостерігати, що великі компанії зараз надзвичайно зацікавлені в побудові візуальної ідентичності за допомогою генеративного дизайну й готові використовувати його для моделювання продукції. З іншого боку, можливість перейти від ремісника, який використовує софт, не знаючи, як той працює, до повноцінного автора коду, надихає багатьох дизайнерів на експерименти, які перетинаються із активістськими рухами за відкритий код, або open source.

Як можна здогадатися, генеративний дизайн знаходиться на перетині візуальної комунікаціх, науки, технологій та мистецтва. Досить часто автори, які вдаються до його методів, є незалежними арт-директорами або поєднують у своїй діяльності комерційний дизайн й експериментальне мистецтво, а теми їхніх робіт можуть мати наукове спрямування.

Незабаром ми випустимо цей матеріал, і наблизимось до нових досягнень в аудіовізуальній культурі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: