Тигролови 360

Тигролови 360 – Знайти Багряного

Наприкінці 2017 року культурне угруповування Video Juice Production, Gwara Media та партнери почали шукати використання інтерактивних технологій для перевинайдення культурної спадщини.
Шукаючи потрібний твір в українській культурі, ми звернули увагу на твір письменника Івана Багряного – Тигролови.

Цим твором, на думку Юрія Шевельова, Іван Багряний утвердив саме «український пригодницький роман, український своїм духом, усім спрямуванням своїх ідей, почуттів, ха­рактерів». Основним композиційним принципом, за яким побудовано роман, є принцип дихотомії, тобто сюжетні лінії розгортаються пара­лельно, протиставляються і зіставляються. Григорію Многогрішному протистоїть майор НКВС Медвин, цей новітній тигролов, який пере­слідує волелюбного українського юнака, не прирученого тоталітарним режимом «тигра».

Маючи яскравий, майже голівудський стиль, ідея твору буде гарно переноситись та викликати співпереживання учасників, і режисери працюють над переплануванням структури твору для нового 360 медіума.

Уже в зав’язці «Тигроловів» змальовано два експреси, які мчаться си­бірськими просторами. Ці поїзди автор порівнює з драконами. Один із них («шістдесят вагонів-коробок — шістдесят суглобів у дракона») — це «еше­лон смерті», яким везуть на каторжні роботи в’язнів. Серед них і Много­грішний, який на ходу вистрибує з вагона і цим сміливим вчинком вселяє в серця численних в’язнів надію, що зі сталінським режимом можна й потріб­но боротися. Другий ешелон — комфортабельний експрес — віз партійну еліту, ударників, інженерів, авіаторів, прокурорів, військових, працівників «революційної законності», які чинили беззаконня, одне слово, «відпові­дальних товаришів». Отже, існує два світи в одній державі — світ репресій, пекла, мук, пітьми і світ ілюзорного раю, примарного вільного життя. Так вимальовується антилюдяний образ радянської імперії

Виклик в інтерактивній ревіталізації твору – це як прив’язати до майбутнього наратив твору та модернізувати його та технічна реалізація. Маючи прототип, команда проекту веде спілкування з креативними спільнотами України для запуску проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: